fbpx

Ogólnopolska akcja

Bieg na 6 łap

Image module

Ogólnopolska akcja
Bieg na 6 łap

 

Pierwszy bieg odbył się w lutym 2013 roku. Teraz godziny, które spędziliśmy na bieganiu lub spacerowaniu z psami ze schronisk, możemy już liczyć w tysiącach.

Pomysłodawczynią i głównym organizatorem akcji Bieg na 6 łap jest Monika Dąbrowska z Olsztyna – miłośniczka zwierząt i pasjonatka ludzi. Psiakom pomagała już od najmłodszych lat. Jako dorosła kobietka odważyła się, by zarażać ideą także innych – tym razem pod szyldem Biegu.

Nie zawsze trzeba wziąć udział w zorganizowanej akcji. W niektórych miastach, jak w Olsztynie, Bieg na 6 łap jest akcją całoroczną i biegacze przybywają do azylu codziennie w godzinach otwarcia – nie trenują już sami, tylko zabierają ze sobą także czworonożnych towarzyszy.

Aby wziąć udział w akcji nie trzeba mieć specjalnego przygotowania – działamy wspólnie z ludźmi z różnych środowisk, bezpłatnie, wolontarystycznie i z potrzeby serca.

W Biegu na 6 łap biorą udział zwierzęta, których kondycja i stan zdrowia pozwalają na aktywność. W całej zabawie najważniejsza jest radość ze wspólnie spędzonego czasu, a nie pokonany dystans.

Jesteśmy już obecni w 41 miejscowościach. Organizujemy nie tylko biegi, ale i koncerty, wystawy, zajęcia teatralne oraz zajęcia z kształtowania prozwierzęcych postaw.

Image module